תפריט נגישות

סמ"ר עוז עוזי מנדלוביץ' ז"ל

עוז מנדלוביץ'
בן 21 בנפלו
בן אסנת ועופר
נולד ביקום
בב' בניסן תשנ"ג, 23/3/1993
התגורר בעצמון
התגייס ב-11.3.2012
שרת בחטיבת גולני
יחידה: פלחה"ן
נפל בקרב
בכ"ב בתמוז תשע"ד, 20/7/2014
במבצע "צוק איתן"
מקום נפילה: סג'עיה
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: משגב
הותיר: הורים, אחות ואח: חן ורועי

קורות חיים

בן אסנת ועופר. נולד ב- ב' בניסן התשנ"ג, 23.3.1993 ביקום.

עוזי למד בבית הספר העל יסודי במשגב. עוז היה ספורטאי וכנר מחונן. לפני כחודשיים, כסבו נפטר, ניגן עוז מעל הקבר את השיר א-ידישע מאמע.עוזי ביקש ללכת בדרכו הצבאית של אביו ששירת כמפקד פלוגה בגולני והתגייס לחטיבה. אביו אף עשה עם עוזי את מסע הכומתה שבסיומו העניק לו את הכומתה הישנה שלו עצמו. עוז שירת בגדס"ר גולני.

בתאריך 8.7.2014 פתחו במבצע "צוק איתן" המבצע החל בעקבות ירי רקטי הולך וגובר מרצועת עזה לעבר אוכלוסייה אזרחית בדרום ישראל, כתגובה ל"מבצע שובו אחים" של צה"ל לאחר חטיפת שלושת הנערים ב-12 ביוני. בתאריך 17 ביולי, נכנסו כוחות קרקעיים של צה"ל לרצועה במטרה לפגוע במנהרות הטרור.

ביום כ"ב בתמוז תשע"ד, 20.7.2014 עוזי נהרג בתקרית הנגמ"ש בסעגייה' שבעזה.עופר אביו מספר: "היתה לי תחושה לא טובה, ביום ראשון שעבר עליתי על רכבת לאשקלון, ומשם ירדתי בטרמפים לנתיבות. התחלתי לסרוק את השטח עד שמצאתי את הפלוגה שלו. עוזי חייך חיוך נבוך והתחבקנו. היינו שעה ביחד. לפני שהלכתי אמרתי לו בוא נצלם אותך עם החבר'ה שלך, ואז התחרטתי ואמרתי עזוב זה יביא נחאס. והוא ענה: רגע אבל כבר צילמת אותי. בחיבוק האחרון אמרתי לו שלום. אחרי כמה שניות תפסתי את עצמי וקראתי לו. חיבקתי אותו שוב, ואמרתי לו הפעם להתראות. זה היתה הפעם האחרונה שראיתי אותו.

"עוזי היה ילד מקסים, מדהים וחזק", אמרה האם אסנת. הפעם האחרונה שדיברתי איתו היתה ביום רביעי האחרון. אני לא מעכלת שזו היתה השיחה האחרונה.

עוזי הניח אחריו הורים ושני אחים צעירים, חן ורועי.

בניית אתרים: