תפריט נגישות

סמ"ר משה נפתלי ז"ל

משה נפתלי
בן 22 בנפלו
בן שולמית ויוסף
נולד בעפרה
בי"א בסיון תשמ"ט, 14/6/1989
התגורר בעופרה
התגייס ב-15.3.2009
שרת בחטיבת גולני פלנ"ט
נפל בקרב
בי"ח באב תשע"א, 18/8/2011
מקום נפילה: גבול מצרים
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
הותיר: הורים ושישה אחים ואחיות

קורות חיים

בן שולמית ויוסף. נולד ב- י"א בסיון תשמ"ט, 14/6/1989 בעופרה. אח לבתיה, איתמר, תפארת, טליה, רינת ונועם-דוד.

נפתלי היה הבן השני מתוך שבעה ילדים ולמד בישיבה התיכונית בית אל. בתום לימודיו התיכוניים הוא הכין את עצמו לגיוס לצה"ל במשך שנה שלמד במכינה הקדם צבאית "קשת" ברמת הגולן. משה היה אהוב על חבריו ופקודיו, בעל חוש הומור, ערכי, אמיץ ומקצועי.

בתאריך 15.3.2009 התגייס משה לחטיבת גולני. משה הצטרף לגדוד הסיור של חטיבת גולני ושירת בפלוגת העורב. הוא התגייס לחטיבה בעקבות אביו ששירת בה כלוחם. לאחרונה סיים את קרס מפקדי הכיתות בצה"ל. משה היה מורעל על גולני, שאף להגיע ליחידה הקרבית ביותר ורצה לתרום למדינה מעצמו.

ביום י"ח באב תשע"א, 18.8.2011, חוליה של 15 מחבלים שיצאה מרצועת עזה הציבה מארב קטלני על כביש 12 באזור אילת. לאחר דקות ספורות הפך הכביש לאזור מלחמה. כוח צה"ל שהגיע למקום האירוע נתקל במארב מתוכנן של המחבלים. רכב הסיור שבו נסע נפתלי נפגע.

"אתה בן 22 ולא תגדל עוד", ספדה לו בדמעות אחותו הצעירה תפארת, "אבל בשבילי תמיד תישאר האח הגדול, גם כשאעבור את גילך". חברו ליחידה של נפתלי, דור הרשקוביץ, ביקש גם הוא לומר כמה מילים לזכרו, בשעה שעשרות חיילי גולני ממררים בבכי מסביב. "היית בן אדם אמיתי, לא ויתרת על כלום. משה, אחי, תמיד תישאר בליבנו".

אביו של משה, יוסי, שאיבד את עינו בתאונת אימונים לפני כמה שנים בעת שירות מילואים, התקשה לכבוש את הדמעות. הוא סיפר על בנו שהתעקש לשמור על המצוות, גם בתנאים הקשים בצבא. למרות שבכל פעם אמרתי לו, אתה לא חייב, אתה יכול לעשות קצת פחות. הוא לא ויתר. עשה את הכול עד הסוף. גם בפעולה הזאת עכשיו הוא הלך עם זה עד הסוף.

הוא הותיר אחריו הורים ושישה אחים ואחיות.

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה