תפריט נגישות

סרן עמרי טל ז"ל

עמרי טל
בן 23 בנפלו
בן אסתי ויורם
נולד בב' בחשוון תשנ"ב, 10/10/1991
התגורר ביהוד
התגייס ב-2/12/2010
שרת בחיל השריון, חטיבת גולני
יחידה: חט' 188, גד' 53, פלנ"ט
נפל בפעילות מבצעית
בה' באב תשע"ד, 31/7/2014
במבצע "צוק איתן"
מקום נפילה: גבול עזה
באזור עוטף עזה
מקום קבורה: יהוד
הותיר: הורים ואח

קורות חיים

עמרי נולד בתל אביב בה׳ בחשוון התשנ״ב, 10.10.91. בשנות חייו הראשונות התגורר בעיר גבעתיים ואחר כך עבר עם הוריו ליהוד.

ביהוד למד בבית הספר היסודי ״היובל״, חטיבת הביניים ״סביונים״ ובתיכון ״מקיף יהוד״. הוא בחר ללמוד ביולוגיה וביוטכנולוגיה וסיים את לימודיו בהצטיינות.

נוסף על לימודיו היה עמרי פעיל חברתית במסגרות שונות. כילד הוא השתתף בקבוצת הכדורסל ובשנת 2002 זכה עם קבוצת הקט- סל א׳ ״מכבי יהוד״ באליפות.

בשנת 2005 במסגרת התכנית החינוכית להכשרת מנהיגות צעירה בחטיבת הביניים, הוא סיים בהצלחה סמינר מש״צים והיה מש״צ צעיר ופעיל. במסגרת המתנ״ס המקומי השתתף בחוג האגרוף התאילנדי ויצא לו שם של יריב חזק.במשך שנתיים, בכיתה י״א-י״ב לקח עמרי חלק בתכנית ״עמית לכושר״ המכשירה את בוגריה לשירות צבאי משמעותי. עמרי ראה בשירות הצבאי ערך, והיה מוכן להתאמץ כדי להתקבל ליחידה מובחרת.

בתום לימודיו בתיכון בחר עמרי לדחות את השירות הצבאי בשנה כדי לתרום לחברה הישראלית. הוא הצטרף למכינה קדם צבאית בקיבוץ כפר הנשיא ועסק בהדרכת נוער אתיופי בקרית שמונה.

בהמשך לרצונו לשרת שירות צבאי משמעותי, התגייס עמרי ליחידת ההצלה 669. לפני תום המסלול נאלץ לעזוב את היחידה והצטרף ליחידת ״עורב גולני״ שם סיים מסלול בנובמבר 2011 כמצטיין קליעה והצטרף לפלוגת הלוחמים.עמרי יצא לקורס מ״כים ומשם לקורס קצינים מחזור פברואר 2013. הוא שובץ לגדוד 12 בחטיבת גולני. החל מחודש נובמבר 2013 כחלק מן התפקידים שביצע במהלך שירות הקבע שלו, סופח עמרי לגדוד 53 בחטיבה 188 בשריון, שם פעל כקצין מקצועי מן המעלה הראשונה שהכשיר את חיילי חיל השריון והפך אותם לחיילי חי״ר.

ב־17.4.14 הוא זכה במקום הראשון בריצת הניווט של חיל השריון. הצטיינותו, תכונותיו ויכולתו האישית גרמו למג״ד גדוד 53 להיענות לבקשתו ולתת לו לפקד על מחלקה.

במבצע ״צוק איתן״ השתתף בקרבות השונים הן בשג׳אעיה, הן בעזה עצמה והיה בין אילו שגילו את המנהרה שהובילה ישירות לקיבוץ כיסופים.

בה׳ באב תשע״ד, 31.7.14, בתום הלחימה הוביל עמרי את חייליו לחבל אשכול בשטח ישראל. בסביבות השעה 19:00, כמה דקות לפני שהתפנו מן המקום, פגעה פצצת מרגמה בנגמ״ש הליווי אליו סופח. הפצמ״ר לא נפלה על הארץ, אלא פגעה בחלקו האחורי של הנגמ״ש. מעוצמת ההדף ומן הרסיסים עמרי, שעמד סמוך, נפגע פגיעה אנושה, ויחד עם זאת מנע בגופו פגיעה בחייל שלו שעמד לידו והציל את חייו.

במותו היה בן 22 ועשרה חודשים.

״יש החולמים על הבלתי יאומן ויש העושים את הבלתי אפשרי״

עמרי היה ממיטב הבנים שהיו לארץ הזו. אדם ערכי, אדם שאהב את ארץ ישראל, את הטבע ואת בני האדם.

חבריו אהבו אותו, חייליו העריצו אותו והלכו אחריו בעיניים עצומות. שירת חייו נגדעה באחת.בניית אתרים: