תפריט נגישות

רב סרן צפריר בר אור ז"ל

צפריר בר אור
בן 32 בנפלו
בן שרונה ואריה
נולד בעכו
התגורר בחולון
שרת בחטיבת גולני
יחידה: פלנ"ט
נפל בקרב
בכ"ב בתמוז תשע"ד, 20/7/2014
במבצע "צוק איתן"
מקום נפילה: סג'עיה
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: חולון
חלקה: 9, שורה: 4, קבר: 9.
הותיר: רעייתו, סיון, בחודש השמיני להריונה, בתו בת שנה וחודש, הורים ואחות.

קורות חיים

בן שרונה ואריה. נולד ב- ט"ז באייר התשמ"ב, 9.5.1982.

צפריר למד בבית הספר בתיכון אורט דרסקי בעכו וסיים את לימודיו בשנת 2000. היה בחור שקט וצנוע, מצחיק ובעל חוש הומור, תלמיד מצטיין וספורטאי מצטיין. כשהפך למ"פ בגולני שב לבית הספר על מנת לשוחח עם התלמידים לקראת גיוסם לצה"ל.

צפריר התגייס לצבא באוגוסט 99, התקבל ליחידת עורב בגולני, יצא לקורס קצינים וחזר ליחידה. בין תפקידיו: מ"מ בגדוד 12, סמ"פ בגדוד 12, קצין המבצעים בתקופת מלחמת לבנון, ותפקידו האחרון – סמג"ד הגדס"ר. צפריר השתתף בין היתר גם במבצע "עופרת יצוקה".

בתאריך 8.7.2014 פתחו במבצע "צוק איתן" המבצע החל בעקבות ירי רקטי הולך וגובר מרצועת עזה לעבר אוכלוסייה אזרחית בדרום ישראל, כתגובה ל"מבצע שובו אחים" של צה"ל לאחר חטיפת שלושת הנערים ב-12 ביוני. בתאריך 17 ביולי, נכנסו כוחות קרקעיים של צה"ל לרצועה במטרה לפגוע במנהרות הטרור.

ביום כ"ב בתמוז תשע"ד, 20.7.2014 נהרג צפריר בעת פעילות מבצעית בשכונת סע'גייה שבעזה.

הנשיא פגש את הוריו של רס"ן בר-אור שרונה ואריה, ואת אשתו סיון, אם ילדה בת שנה שנמצאת בהריון מתקדם. במשך דקות ארוכות חיבק את האם, ניגב את דמעותיה, וניסה לחזק אותה בשעות הקשות. "בנכם היה מודל לאומץ לב ומסירות. הוא אהב את מדינת ישראל אהבת נפש, ולא היסס לשלם בחייו כדי להגן על אזרחי הדרום. הוא נפל כגיבור", אמר פרס לבני המשפחה. ההורים סיפרו לנשיא עד כמה צפריר ז"ל אהב את מדינת ישראל, עד כמה אהב לטייל בין שביליה ועד כמה אהב את הצבא וחייליו. אמו של צפריר, שרונה סיפרה כי "בכל פעם שנפתחת הדלת ומבוגר נכנס לבית, ליאן שואלת ברחבי הבית 'אבא בא ? אבא בא'?' ואיננו יכולים להפסיק את הדמעות. הסתכלתי בנכדתי ויש לה את אותם העיניים כמו של אביה, צפריר. נבהלתי כל כך. הרגשתי כאילו צפריר מסתכל בי דרך עיניה הקטנות".

צפריר הותיר אחריו את אשתו סיון, בחודש השמיני להריונה, בתו בת שנה וחודש, הורים ואחות.

בניית אתרים: